Europos pinigų viktorinos finale Briuselyje finansų žinias pasitikrino moksleiviai iš 26 valstybių

Europos bankų federacijos (EBF) organizuotame 2024-ųjų Europos pinigų viktorinos finale Briuselyje dėl nugalėtojų titulo varžėsi paaugliai iš 26 Europos šalių. Savo valstybėms viktorijoje atstovavo 13-15 m. amžiaus moksleiviai, pasiekę geriausių rezultatų nacionaliniuose viktorinos turuose. Lietuvai europiniame finale atstovavo Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinės Martyna Marozaitė ir Gabrielė Gurskaitė, jas lydėjo mokytoja Virginija Klusevičienė.

Šių metų mokinių aktyvumas nacionaliniuose Europos pinigų viktorinos turuose pranoko lūkesčius – viktorinoje visoje Europoje dalyvavo apie 36 000 paauglių iš 2200 mokyklų. Vien Lietuvoje šiemet susirungė daugiau nei 2500 mokinių iš daugiau nei 100 mokyklų.
Anot EBF, toks susidomėjimas viktorina rodo, kad Europoje vis daugiau dėmesio skiriama finansiniam švietimui, o jaunimas noriai ieško būdų kurti tvirtus finansinius pagrindus.

„Kasmet Briuselyje susitinkame su nauja jaunuolių karta, pasirengusia pasitelkti savo jau sukauptus finansinius įgūdžius ir iškovoti Europos čempiono titulą. Anksti įgiję įgūdžių ir padedami mokytojų, jie gali tvirčiau startuoti suaugusiųjų gyvenime. Įspūdinga kasmet Briuselyje matyti tiek daug teigiamos jaunatviškos energijos, nukreiptos į finansinio raštingumo stiprinimą“, – sakė EBF generalinis direktorius Wimas Mijsas.

Finaliniame viktorinos etape Briuselyje nugalėjo Austrijos komanda, pademonstravusi įspūdingą finansinio raštingumo išmanymą. Nuo jų nedaug atsiliko Čekijos ir Šiaurės Makedonijos komandos, užėmusios antrąją ir trečiąją vietas.

Viktorinoje buvo tikrinamos dalyvių žinios svarbiausiomis finansų temomis, įskaitant ilgalaikį planavimą, taupymo strategijas, kriptovaliutų supratimą, kibernetinį saugumą ir atsakingą skolinimosi valdymą. Visi klausimai atitiko OECD/INFE finansinio raštingumo ugdymo gaires.

Iš viso konkurse dalyvavo 26 šalių atstovai: Albanija, Austrija, Čekija, Estija, Graikija, Graikija, Islandija, Ispanija, Airija, Italija, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Šiaurės Makedonijos Respublika, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Vengrija, Vokietija ir Ukraina.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *