Artėja Europos pinigų viktorina: moksleiviai kviečiami sutelkti savo finansines žinias

Mokyklose finansinio raštingumo disciplinos dar nėra, bet moksleiviai kasmet turi puikią galimybę pasitikrinti savo žinias apie finansų valdymą. Didžiausias Europoje finansinių žinių konkursas Europos pinigų viktorina Lietuvos moksleivius kviečia išbandyti jėgas kovo 19 dieną. Sumaniausiai ir greičiausiai į nacionalinės viktorinos klausimus atsakę mokiniai bus pakviesti atstovauti šalį Europos pinigų viktorinos finale Briuselyje.

Lietuvos bankų asociacija (LBA) ir ekonominio švietimo bei verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ skelbia registraciją į nacionalinį Europos pinigų viktorinos etapą. 13-15 metų moksleivių komandas po 2 narius (-es) gali registruoti patys jaunuoliai arba jų mokytojai.

„Nėra amžiaus ribos, nuo kada reikėtų pradėti domėtis finansais, kadangi įgūdžiai valdyti savo biudžetą, palyginti vertę, suprasti mus supančius reiškinius reikalingi nuo pat mažens. Mokyklose vaikai vis labiau įsitraukia į išlaidų planavimą, mokosi apsibrėžti taupymo tikslus. Tačiau visose amžiaus grupėse – suaugusiųjų irgi – vis dar matomos žinių spragos. Todėl nuolat skatiname tokias iniciatyvas kaip Europos pinigų viktorina, kurios leidžia linksma ir įdomia forma pasitikrinti gebėjimus bei išmokti naujų dalykų. Kviečiu moksleivius ir jų mokytojus aktyviai registruotis dalyvauti viktorinoje ir išbandyti savo jėgas, kartu įsitraukti į kitokios pamokos formatą“, – kviečia dr. Eivilė Čipkutė, LBA prezidentė.

Lietuvos bankų asociacija koordinuoja Europos pinigų viktoriną Lietuvoje, bendradarbiaudama su ekonominio švietimo bei verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“.

Pasak šios organizacijos direktorės Andželikos Rusteikienės, šiandieniniam jaunam žmogui žinios ir įgūdžiai, kaip valdyti savo finansus, yra tiesiog privalomi.

„Todėl šią XXI amžiaus kompetenciją turime nuosekliai ugdyti tiek šeimoje, tiek mokykloje, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė. – Tai ne tik žinios, įgūdžiai apie pinigų valdymą, investavimą, bet ir finansinio pasitikėjimo ugdymas. Kaip visuomenės nariai, turime saugiai jaustis ir suprasti, kaip planuoti savo ateitį jau šiandien.“

Europos pinigų viktorina vyksta dviem etapais. Pirmajame, kuris šiemet įvyks kovo 19 d. 10 val., rungsis mokinių komandos iš visos Lietuvos. Sumaniausi ir aktyviausi žaidėjai, geriausiai bei greičiausiai atsakę į 15-a viktorinos klausimų, skelbiami nacionalinio turo nugalėtojais bei įgyja teisę atstovauti Lietuvai Europos finale Briuselyje. Antros ir trečios vietų laimėtojai nacionaliniame etape apdovanojami kitais LBA įsteigtais prizais.

Nacionalinėje viktorinoje mokiniams nuotoliniu būdu pateikiami klausimai apie asmeninių finansų valdymą, skolinimąsi, saugumą elektroninėje erdvėje ir kt. Į klausimus reikia atsakyti kuo greičiau, o viktorinos rezultatai apskaičiuojami ir tiesiogiai parodomi iškart.

Dalyvauti viktorinoje labai paprasta – tereikia klasėje turėti vieną kompiuterį ar kitą ekraną transliacijos žiūrėjimui, o kiekviena mokinių komanda į klausimus atsakinėja kitame įrenginyje (kompiuteryje ar telefone) įdiegtoje programėlėje.

Praėjusiais metais Europos pinigų viktorinoje dalyvavo mokiniai iš 28-ių Europos šalių. Pergalę pelnė komanda iš Graikijos, o Lietuvai konkurse atstovavo mokiniai iš Šiaulių Gegužių progimnazijos.

Mokinių komandos ir jų mokytojai, norintys dalyvauti nacionaliniame Europos pinigų viktorinos ture, kviečiami registruotis el. paštu [email protected] arba užpildyti registracijos formą iki 2024 m. kovo 10 d. Daugiau informacijos apie konkursą – www.europeanmoneyquiz.lt.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *