Viktorina grįžta – kviečiame registruotis!

Kovo 25 d. 10 val. šalies 13–15 metų moksleivius kartu su mokytojais antrąkart kviečia Europos pinigų viktorina: tarptautinis konkursas, kurio laimėtojų laukia kelionė į finalą Briuselyje bei prizai klasei. Viskas, ko reikia dalyvaujant – kompiuteris, išmanusis telefonas arba planšetė ir azartas varžytis žiniomis bei greičiu.

Nacionalinę viktoriną mūsų šalyje rengianti Lietuvos bankų asociacija kviečia moksleivius bei mokytojus registruotis ir rengtis konkursui.

Siekiantiems laimėti ypač vertingos bus finansinio raštingumo žinios – rengėjai pataria prisiminti arba susipažinti su tokiomis finansų bei ekonomikos sąvokomis, kaip ekonomikos ciklas, infliacija, finansų rizika, įsidėmėti taupymo principus, sudėtinių palūkanų struktūrą ir t. t.

Nacionalinis etapas truks vieną akademinę valandą. Per šią pamoką bus ne tik galima, bet ir būtina naudotis telefonu ar planšete: finansų ekspertų parengtas klausimynas lietuvių kalba bus tiesiogiai transliuojamas internetu, o komandos turės pateikti atsakymus per išmaniąją programėlę.

Apdovanos laimėtojus
Komanda, geriausiai ir greičiausiai atsakiusi į 15-a viktorinos klausimų, bus paskelbta nacionalinio turo nugalėtoja. Du šios klasės moksleiviai kartu su juos lydinčiu pedagogu ar tėvų atstovu gegužę vyks į Belgijos sostinę Briuselį, kur atstovaus šaliai Europos finaliniame ture. Į testo klausimus kiekvienos valstybės atstovai atsakinės savo gimtąją kalba.

Europos pinigų viktorinos nacionalinio turo dalyvių laukia ir kiti prizai. Pirmosios vietos laimėtojai be kelionės į Briuselį, laimės 500 eurų, antros vietos – 400 eurų, trečios – 300 eurų biudžetą savo klasės iniciatyvai: bendram renginiui, išvykai, mokymo priemonėms ir kt.

 

Įsimintinas nuotykis
Praėjusių metų nacionalinio turo nugalėtojai, Vilniaus rajono Lavoriškių gimnazijos moksleiviai Loreta Stefanovič ir Adrijus Reiponas, Briuselyje iš 25 šalių atstovų užėmė garbingą 14 vietą.

 Moksleiviai sako, kad žinios apie finansus turi būti vienos reikšmingiausių nuo pat vaikystės, o dalyvavimas tokiuose konkursuose – gera paskata domėtis.

„Sudalyvavę šiame konkurse mes ne tik papildėme savo žinių bagažą, bet kartu patyrėme nuotykį. Supratome, kad mokytis yra ne tik naudinga, bet ir smagu! Europos pinigų viktorina mums buvo kaip dovana: daugybė įspūdžių, naujos žinios apie finansus ir sumanų jų valdymą, nauji draugai, nauja neįkainojama patirtis. Be to, ir Briuselis, kaip miestas, giliai įsirėžė į atmintį“, – dar neišblėsusiais įspūdžiais dalijosi Adrijus ir Loreta.

Mokytis – išmaniai
Anot specialistų, fakto, kad finansinis išprusimas šiuolaikiniam žmogui yra būtinas, įrodinėti nebereikia. Tačiau kada pradėti juo domėtis?

„Norint pasiruošti visaverčiam savarankiškam gyvenimui, geriausia finansų žinių semtis jau nuo mažumės. Europos pinigų viktorina – galimybė pasitikrinti savo žinias ne nuobodžiai, bet pasitelkus iššūkį, greitį, technologijas ir komandos draugų palaikymą, – sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius. – Tai įdomus ir novatoriškas būdas tiek moksleiviams, tiek mokytojams“.

Bandomoji viktorina – technikai patikrinti
Pernai pirmą kartą vykusi viktorina sulaukė itin daug dėmesio – joje dalyvavo virš 40 tūkst. moksleivių iš visos Europos. 650 jų – iš Lietuvos.

Europos pinigų viktorinos organizatoriai Lietuvoje – Lietuvos bankų asociacija. Daugiau informacijos apie konkursą bei registraciją rasite svetainėje www.europeanmoneyquiz.lt, el. p. [email protected].

Moksleiviai kartu su mokytojais kviečiami registruotis jau dabar – nors iki nacionalinio finalo dar yra laiko, suskubusieji tai padaryti anksčiau įgis ir puikią galimybę kovo 1-ąją sudalyvauti bandomojoje viktorinoje ir praktiškai įvertinti jos techninius sprendimus.

Nuotraukų autorius: EBF/Bernard De Keyzer

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *