Keturiolikmetės atstovaus Lietuvai finansų „Eurovizijoje“

Kitą mėnesį vyks ne tik „Eurovizijos“ dainų konkursas, bet ir didžiausias Europoje finansinio raštingumo konkursas mokiniams: gegužės 7 d. Europos pinigų viktorinoje Briuselyje mūsų šaliai atstovaus dvi paauglės iš Alytaus. „Volungės“ progimnazijos aštuntokės iškovojo pirmąją vietą kovą vykusiame nacionaliniame konkurso finale, kuriame jėgas mėgino iš viso 1000 šalies mokinių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Vilniuje šią savaitę apdovanoti Europos pinigų viktorinos Lietuvos nacionalinio turo nugalėtojai. Pirmąją vietą pelniusi Alytaus „Volungės“ progimnazijos komanda – mokinės Liepa Siauraitytė ir Ugnė Juonytė bei jų pedagogė, ekonomikos ir technologijų mokytoja metodininkė Rūta Mockevičienė – atsiėmė pagrindinį prizą: kelialapį į konkurso finalą Belgijoje, kur lietuvės varžysis žiniomis kartu su 27 kitų Europos šalių atstovais.

Dalyvavo antrą kartą

Taupymo principai, kasdieniai finansai, finansų rizika, infliacija – tik keletas iš visų konkurso temų. Anot konkurso laimėtojų dueto, nors viktorinos tematika buvo pažįstama, pasitaikė ir netikėtų klausimų, be to, azartą žadino papildomas sėkmės kriterijus – būtinybė pateikti teisingą atsakymą greičiau nei kiti dalyviai. „Džiūgavome, kad mums pavyko išsiveržti į priekį ir drauge stengėmės to nesureikšminti, o susitelkti į užduotis“, – įspūdžiais dalijosi Liepa ir Ugnė.

„Jau kelerius metus dalyvaujame įvairiuose finansinio raštingumo konkursuose. Įdėję nemažai pastangų, kasmet laimime prizines vietas. Pernai Europos pinigų viktorinos nacionaliniame etape užėmę 3-iąją vietą jau žinojome, kad dalyvausime ir šiemet, – sakė mokytoja R. Mockevičienė. – Žinoma, iš edukacinės pusės svarbiausia žvelgti plačiau – šis projektas paprastai ir šiuolaikiškai skatina mokinius domėtis finansų bei ekonomikos temomis. Tačiau ir pergalės skonis – nuostabus!“

Antrąją vietą nacionaliniame finale užėmė Vilniaus licėjaus vaikinai – Joris Strazdas ir Domantas Švažas (ekonomikos mokytoja ekspertė Daiva Strielkūnienė). Trečioji atiteko Kauno technologijos universiteto gimnazijos ugdytiniams Gabrielei Marijai Pratkutei ir Benedict Martinui Magee (ekonomikos mokytojas Kristijonas Bartoševičius).

Visi nacionalinio etapo laimėtojai teisingai atsakė į 14-a iš 15-os viktorinos klausimų. Interaktyvaus virtualaus konkurso rezultatams lemiami buvo ne tik teisingi atsakymai, bet ir jų pateikimo „Kahoot!“ išmaniojoje programėlėje greitis.

Finansų žinios – kryptingas darbas

Lietuvos nacionalinio turo laimėtojus pasveikino ir sėkmės tarptautiniame finale linkėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius bei Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius.

Laimėtojams įteikti Lietuvos bankų asociacijos (LBA) įsteigti prizai. Pirmosios vietos laimėtojai, be kelionės, gavo 500 eurų, antros vietos – 400 eurų, trečios – 300 eurų biudžetą savo klasės iniciatyvai: bendram renginiui, išvykai, mokymo priemonėms ir kt.

Europos pinigų viktorina yra tarptautinis konkursas, skirtas 13–15 metų moksleiviams. Juo siekiama skatinti jaunuolius domėtis ekonomikos bei finansų temomis.  Tyrimai patvirtina, kad šių žinių stoka būdinga ne tik mūsų šalies gyventojams. Apibendrinant įvairias tarptautines apklausas, Lietuva pagal savo rezultatus dažniausiai yra per vidurį. Šiemet nustatytas Lietuvos finansinio raštingumo indeksas siekia 43 balus iš 100 įmanomų.

„Tai – vienareikšmis ženklas, kad finansinis ugdymas yra labai svarbus, nepriklausomai nuo amžiaus. Beje, prielaida, jog jaunoji karta natūraliai išmanys šias temas geriau nei vyresnioji, yra ne visai teisinga, – akcentavo M. Zalatorius. – Jeigu needukuosime finansų temomis jau mokykloje, tuomet ir dabartiniams moksleiviams teks semtis finansinių žinių tik iš savo patirties – įžengus į suaugusiųjų gyvenimą. šiuo bei kitais projektais mes siekiame, kad į šį etapą jie eitų jau būdami pasiruošę.“

Pirmoji Europos pinigų viktorina, vykusi pernai, iš viso sulaukė 40 tūkst. dalyvių. Nugalėtojais tąkart tapo moksleiviai iš Lenkijos. Lietuvos atstovai – gimnazistai iš Lavoriškių Vilniaus rajone – užėmė 14-tąją vietą.

Šis Europos bankų federacijos sumanytas projektas šiemet vyksta antrą kartą. Viktorinos klausimai dalyviams tiesiogiai transliuojami per „YouTube“ kanalą, o atsakymus jie pateikia išmaniojoje programėlėje „Kahoot!“ – nemokamoje ir žaidimo principais veikiančioje mokymosi platformoje.

Europos pinigų viktoriną Lietuvoje koordinuoja Lietuvos bankų asociacija. Projekto partneriai – Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Ugdymo plėtotės centras, nevyriausybinė verslo ir ekonominio švietimo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ ir profesinės savanorystės iniciatyva „būsiu__“.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *