Europos pinigų viktorinos finale Lietuvai atstovaus klaipėdiečiai

Teisę atstovauti Lietuvai finansinio raštingumo „Eurovizijoje“ – Europos pinigų viktorinos tarptautiniame finale, kuris gegužės 10 d. 13–15 metų mokinius sukvies jau penktąjį kartą, – šiemet iškovojo Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos dvejetukas, greičiausiai atsakęs į 15-a virtualaus testo klausimų. Beje, sėkmė lydėjo ir dar vieną šios ugdymo įstaigos komandą – ji užėmė prizinę trečiąją vietą. Antrąją pelnė Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos atstovai.

Iš Valstybės pažinimo centro Vilniuje į 117-a šalies mokyklų kovo 10 d. transliuotoje nuotolinėje nacionalinėje viktorinoje šįkart dalyvavo beveik 3000 mokinių iš visos Lietuvos, pasiskirsčiusių į 1300 komandas. 13–15 metų jaunimas varžėsi, kas tiksliai ir greičiausiai atsakys į 15-os klausimų testą finansų, ekonomikos, sukčiavimo prevencijos temomis. Nacionalinę viktoriną penktąkart surengė Lietuvos bankų asociacija (LBA), bendradarbiaudama su mokinių verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“.

Iš renginio studijos su dalyviais sveikinosi LBA prezidentė dr. Eivilė Čipkutė ir viktorinos vedėjas iliuzionistas Justinas Malinauskas, žiūrovų smalsumui ir išmonei pamiklinti paruošęs ir kelis triukus.

Anot E. Čipkutės, finansų pasaulyje daug lemia įdirbis bei gebėjimas galvoti ne vien apie tai, kas labiausiai rūpi čia ir dabar. „Kai esi labai jaunas, girdėti patarimus, jog, pavyzdžiui, tik sulaukus pilnametystės jau vertėtų susimąstyti apie gerokai tolesnį savo gyvenimo etapą, pensiją, gali būti keista. Tačiau iš tiesų būtent supratimas, kad dabartiniai finansiniai sprendimai lemia mūsų tolimą ateitį, ir yra viena iš finansinės gerovės kūrimo sąlygų. Pradėję taupyti ir domėtis investavimu, kad ir disponuodami nedidelėmis sumomis, ilguoju laikotarpiu galime pasiekti puikių rezultatų. Tai – vienas iš argumentų, kodėl domėtis finansais niekuomet nėra per anksti“, – sakė LBA prezidentė, kvietusi dalyvius pirmiausia nusiteikti azartiškai ir įdomiai pamokai.

Pirmąją vietą Lietuvos nacionaliniame etape iškovojo penkiolikmečiai Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos I klasės mokiniai Aida Šurkutė ir Edvin Oblačinski, trečiąją – jų vienmečiai ir bendraklasiai Domas Miežetis ir Nojus Dvarijonas. Abi komandas konkursui rengusi ekonomikos ir verslumo mokytoja Linara Jonikienė pasakojo, kad viktorinai mokiniai buvo nusiteikę rimtai – rašėsi ant lentos palūkanų formules, pasiruošė skaičiuotuvus ir labai norėjo laimėti.

„Savo ruožtu pati skatinau labiau orientuotis į procesą, o ne galvoti apie rezultatą – ko gero, tai ir yra viena iš sėkmės priežasčių. Esu įsitikinusi ir nenustoju kartoti mokiniams – kuo daugiau domimės ir dalyvaujame įvairiose iniciatyvose, tuo daugiau galime išmokti, nes tai leidžia praktiškai pritaikyti išmoktus dalykus ir suprasti, kad gyvenime gali praversti ir terminų mokėjimas, ir gebėjimas greitai suskaičiuoti, ir įvairių ekonomikos reiškinių supratimas“, – akcentavo L. Jonikienė.

Mokytojos pastebėjimu, nors kartos keičiasi, kalbėti apie pinigus net jauniausiems visuomenės nariams dažnai tebėra tabu. „Tai išryškėja ekonomikos pamokose, kurios dėstomos vyresnėse klasėse. O juk supratimą apie pinigus ir laisvę diskutuoti šia tema turėtume įgyti gerokai anksčiau. Manau, geriausių rezultatų suteiktų nuoseklus ugdymas: ankstyviausias – šeimoje, tuomet – su mokytoju ir mentorių pagalba mokyklose bei būreliuose, bei galiausiai savarankiškas domėjimasis šia tema suaugus arba nuodugnesnės studijos pasirinkus atitinkamą specialybę“, – mano ekonomikos mokytoja.

Antrąją vietą šiemetiniame konkurse pelnė Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos mokiniai Gytis Šačkus ir Pijus Mašutko (mokytoja Sandra Paštuolytė).

Konkurso laureatams skirti LBA įsteigti piniginiai prizai. Skatinamieji prizai taip pat skirti burtų būdu išrinktoms komandoms iš Ukmergės r. Taujėnų gimnazijos (mokiniai Aušvydas Jackūnas, Deividas Bujokas, mokytojas Vigandas Bašėnas), Marijampolės Marijonų gimnazijos (mokiniai Eikintas Valiokas, Nojus Okleiteris, mokytoja Lina Mieldažytė) ir Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos (mokiniai Kajus Vaitkevičius, Simas Bagdžiūnas, mokytoja Asta Bagdonienė).

Klaipėdiečiai A. Šurkutė ir E. Oblačinski atstovaus Lietuvai Europos pinigų viktorinos finale, kuris gegužės 10 d. bus tiesiogiai transliuojamas iš Belgijos sostinės Briuselio.

Pernai tarptautiniame konkurse jėgas išmėgino iš viso 50 000 mokinių iš 28 valstybių. Jame geriausiai sekėsi Vengrijos, Airijos ir Slovakijos atstovams.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *