2019-ųjų Europos pinigų viktorinoje – finalo atomazga

Gegužės 7 d., antradienį, 28 Europos šalių vidurinių mokyklų mokiniai susitiks Briuselyje, kad susirungtų Europos pinigų viktorinos finale. Bankų sektoriaus sumanytas didžiausias žemyne finansinio raštingumo konkursas skirtas paskatinti mokytojus ir mokyklas ugdyti jaunąją kartą asmeninių finansų temomis.

Lietuvai finale atstovaus Alytaus „Volungės“ progimnazijos mokinės Liepa Siauraitytė ir Ugnė Juonytė. Jas konkursui rengia ekonomikos ir technologijų mokytoja metodininkė Rūta Mockevičienė.

Viktorinoje dalyvaujančių šalių apklausa parodė, kad šiemetiniame konkurse dalyvavo daugiau kaip 100 000 jaunų, 13–15 metų, europiečių – dvigubai daugiau nei pernai, kai viktorina buvo surengta pirmąjį kartą.

„Didžiuojamės šiais skaičiais. Jie rodo, kad Europos mokyklos nori padėti vaikams tapti labiau finansiškai raštingiems“, – sakė Wimas Mijs, Europos bankų federacijos vadovas.

Pinigų viktorina Europoje veikiančių bankų asociacijų, kurias vienija Europos bankų federacija, sumanyta 2017-aisiais, kaip partnerę pasitelkus virtualią mokymosi platformą „Kahoot!”. Viktorina tapo pagrindiniu Europos pinigų savaitės, vykstančios kovą ir skirtos finansinio raštingumo skatinimui, veikla.

Viktorinos klausimynas sudaromas bendradarbiaujant su finansinio raštingumo ekspertais iš 30 įvairių šalių bankų asociacijų. Konkursu siekiama paskatinti mokytojus ir moksleivius kalbėtis apie pinigų vaidmenį gyvenime. Pastebima, kad mokytojai vis labiau pastebi finansinio raštingumo reikšmę, ypač skaitmeniniame amžiuje.

Europinio finalo Briuselyje dalyviai – atitinkamų nacionalinių savo valstybių konkursų nugalėtojai. Šiemet dalyvių gretose yra ir kelios naujos šalys: Azerbaidžanas, Rumunija ir buvusi Jugoslavijos Respublika Makedonija. Kitos komandos atvyksta iš Albanijos, Austrijos, Belgijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Islandijos, Airijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Lichtenšteino, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Serbijos, Slovėnijos, Ispanijos ir Švedijos. Viktorina taip pat pritraukė dalyvius iš Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Danijos ir Turkijos.

Finalinė viktorina, sudaryta iš 30-ies klausimų įvairiomis asmeninių finansų temomis, tokiomis kaip santaupos, skolos, palūkanos ir rizikų valdymas, bus žaidžiama dviem raundais. Kiekviena nacionalinė komanda atsakinės į šiuos klausimus savo gimtąją kalba „Kahoot!” platformoje.

2019-ųjų Europos pinigų viktorinos finalas bus žaidžiamas iš viso 26 skirtingomis kalbomis. Pernai jų buvo 21-a.

2019 m. Europos pinigų viktorinos laimėtojai antradienį bus paskelbti apdovanojimų ceremonijoje Briuselio viešbutyje „Dolce La Hupe“. Trys geriausiai pasirodžiusios mokyklos gaus atitinkamai 3000 eurų, 2000 eurų bei 1000 eurų biudžetą savo pasirinktam finansinės edukacijos projektui įgyvendinti.

Gegužės 6 d., pirmadienį, per Europos pinigų viktorinai skirtas finansinio raštingumo kūrybines dirbtuves mokytojams Europos bankų federacija pristatys islandų autoriaus Gunnaro Baldvinssono knygos „Pirmieji žingsniai finansų pasaulyje“ tarptautinį leidimą anglų kalba. Knyga pernai išleista Islandijos bankų asociacijos iniciatyva ir šalies mokyklose išpopuliarėjo kaip mokomoji priemonė. Tikimasi, kad tarptautinis jos leidimas pravers Europos mokytojams, ieškantiems idėjų ugdymui finansų temomis.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *